Nastavení cookies

Cookies jsou malé textové soubory, které jsou při vaší návštěvě webových stránek Restu těmito stránkami anebo stránkami našich partnerů zasílány a ukládány do vašeho prohlížeče.

#BEZPECNARESTAURACE

#BEZPECNARESTAURACE

Iniciativa #BEZPECNARESTAURACE sdružuje podniky, které se dobrovolně zavázaly k dodržování Kodexu bezpečné restaurace a jsou odhodlané plnit přísná, jasně viditelná hygienická opatření a zajistit v maximální možné míře bezpečí svých hostů i vlastního personálu.

Projekt #BEZPECNARESTAURACE podporují

Proč se zapojit

Proč se zapojit

Po znovuotevření lze očekávat, že návštěvnost v restauracích bude spíše slabá, a to nejen kvůli zhoršené ekonomické situaci, ale především díky přetrvávajícím obavám veřejnosti z možnosti další nákazy.

Smyslem projektu #BEZPECNARESTAURACE je ukázat hostům místa, kde berou jejich bezpečnost vážně, aby mohli zahodit obavy z nákazy a naplno si vychutnat návštěvu v podniku. Mediální kampaň se zapojením všech partnerů iniciativy pomůže zviditelnit zapojené restaurace a zvýší šanci na vyšší tržby.

Jak se zapojit

 • 01

  Přečtěte si Kodex bezpečné restaurace a ověřte, jestli jsou všechna témata ve vašem podniku ošetřena

 • 02

  Pokud splňujete podmínky Kodexu, klikněte na tlačítko „Jsem bezpečná restaurace” a vyplňte krátký dotazník, který nám pomůže identifikovat váš podnik

 • 03

  Po rychlém ověření údajů zařadíme váš podnik do výběru Bezpečná restaurace na Restu.cz a pošleme vám Kodex ve formátu PDF, který můžete vytisknout a ukázat hostům v restauraci

Kodex #BEZPECNARESTAURACE

 • Bezpečná vzdálenost usazených hostů

  Hosté jsou usazeni tak, aby měli odstup alespoň 1,5 m od ostatních hostů sedících či kolemjdoucích, s výjimkou hostů sedících u jednoho stolu.

 • Označení prostoru pro čekání

  Provozovatel zajistí umístění značek pro minimální rozestup 2 metry ve všech prostorách pro čekání hostů, včetně prostoru před WC.

 • Dezinfekce stolu a vybavení

  Stůl a židle jsou před usazením nových hostů vždy dezinfikovány; výdajové okénko je dezinfikováno alespoň každé 2 hodiny.

 • Dezinfekce rukou

  Na jasně označených stanovištích, zejména při vstupu do provozovny, je personálu a hostům k dispozici dezinfekce.

 • Ochrana personálu

  Personál na place i v kuchyni nosí roušky a čisté pracovní oblečení, pravidelně provádí dezinfekci a mytí rukou, při přijímání plateb používá rukavice.

 • Pravidelná kontrola personálu

  Pokud má zaměstnanec tělesnou teplotu 37°C a vyšší nebo vykazuje jiné příznaky onemocnění COVID-19, je mu zamezeno v přístupu do provozovny.

 • Bezkontaktní platba

  Provozovatel umožňuje hostům bezkontaktní placení, po každém zadání PIN dezinfikuje klávesnici platebního terminálu.

 • Transparentní komunikace

  Provozovatel informuje hosty o výše uvedených pravidlech v prostorách provozovny a ideálně také na webových stránkách a sociálních sítích a aktivně vede zákazníky k dodržování těchto pravidel.

Jsem bezpečná restaurace

Tipy na užitečné služby

 • Rychlé a přehledné rezervace

  Rychlé a přehledné rezervace

  Ušetřete čas sobě i hostům a přijímejte rezervace online. S elektronickou rezervační knihou Restu to bude hračka!

  Chci přijímat rezervace online
 • One Menu - Bezpečné objednání a platba

  Bezpečné objednání a platba

  Využijte jednoduché digitální řešení Onemenu , které významně sníží rizikové interakce mezi hosty a personálem při předávání fyzických nosičů menu, peněz či platebních terminálů.

  Chci bezpečné objednávání
 • MAKRO.cz - Aktuální nařízení a sanitace

  Aktuální nařízení a sanitace

  Doporučená opatření a nařízení pro gastro provozy, praktické rady a tipy do kuchyně, shrnutí vládních opatření, to vše pro vás průběžně aktualizuje Makro ČR.

  Chci nejnovější informace